22 300 90 77 zapytanie@trakcyjne.pl

Hawker Water Less

Baterie kwasowe z płynnym elektrolitem o rzadszej konieczności uzupełniania wody.

  • Koszt zakupu
  • Obsługa
  • Gazowanie / wentylacja
CHARAKTERYSTYKA

Baterie o rzadszej konieczności uzupełniania wody dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym i chemicznym. Szacowany czas uzupełniania wody jest na 4 tygodnie w przypadku ładowania prostownikiem transformatorowy, 8 tygodni w przypadku ładowania prostownikiem HF i aż od 13 tygodni w wersji HF z napowietrzaniem do nawet 20 tygodni w wersji z napowietrzeniem i dedykowanym prostownikiem.

CECHY
  • udoskonalona i zmodyfikowana technologia płyt pancernych
  • częstotliwość uzupełniania wody od 4 do nawet 20 tygodni w zależności od prostownika i rodzaju ładowań
  • wysoka jakość gwarantująca żywotność
  • odporność na głębokie i niepełne ładowania (dla ładowania IONIC lub EUW)
  • żywotność baterii min 1500 cykli wg IEC254
WYPOSAŻENIE

aquamaticHawker Aquamatic – system uzupełniania wody pozwalający napełnić poszczególne ogniwa przez podłączenie zbiornika. Nie trzeba dzięki niemu dolewać wody do każdego ogniwa z osobna. Korki z pływakami i zaworami zapewniają optymalny poziom napełniania uniemożliwiający przelanie elektrolitu. Podłączenie odbywa się przez szybkozłącze, które z chwilą odłączenia zamyka przepływ z obydwu stron.

blinkyWskaźnik poziomu elektrolitu – to małe urządzenie zamontowane na jednym (reprezentatywnym) ogniwie monitorujące poziom elektrolitu. Przez zmianę koloru świecenia (miganie) wskazuje właściwy moment, w którym absolutnie konieczne jest uzupełnienia wody. Dioda wskaźnika jest wyraźna ? widać ją z daleka. W ten sposób można zapobiec eksploatacji baterii przy zbyt niskim poziomie elektrolitu.

euwNapowietrzanie EUW (mieszanie elektrolitu) – jest to system cyrkulacji elektrolitu składający się z układu rurek, które przez króćce w narożnikach ogniw doprowadzają powietrze na spód ogniwa. Pompa membranowa w prostowniku tłoczy powietrze o niskim ciśnieniu powodując w ten sposób mieszanie elektrolitu. Dzięki temu proces ładowania jest bardziej optymalny – skraca czas ładowania (o około 1h), a także wydłuża żywotność baterii.

wi-iqKontroler Hawker WI-IQ – ten moduł oprócz zalet rejestracji danych i sygnalizacji np. niskiego poziomu elektrolitu czy zbyt wysokiej temperatury, przystosowany jest do bezprzewodowej komunikacji. Informacje o stanie akumulatora przesyłane są do komputera PC poprzez modem podłączony do portu USB. Analiza danych ułatwia diagnostykę oraz serwis baterii. Dzięki dostarczanemu oprogramowaniu można sporządzić analizy i raporty dla poszczególnych akumulatorów (grup), które to można wykorzystywać do optymalizacji pracy wózka.

ZAŁĄCZNIKI