22 300 90 77 zapytanie@trakcyjne.pl

Ironclad

Baterie kwasowe z płynnym elektrolitem o zwiększonej pojemności i żywotności.

  • Koszt zakupu
  • Obsługa
  • Gazowanie / wentylacja
CHARAKTERYSTYKA

technologia-plyty-pancernejSprawdzona w USA technologia dodatniej płyty pancernej z rurkowymi masy czynnej o przekroju kwadratowym. W porównaniu do tradycyjnej konstrukcji opartej na osłonkach o przekroju okrągłym, to rozwiązanie oznacza większą powierzchnię aktywną i większą ilość masy czynnej.

Dzięki temu bateria cechuje dużo lepsze parametry, w tym większa pojemność (o 10%) dłuższa żywotność (o 20% co daje dodatkowy rok pracy baterii), a także większą moc.

CECHY
  • udoskonalona i zmodyfikowana technologia płyt pancernych – rurki o przekroju kwadratowym
  • większa pojemność baterii o 10%
  • większa moc o 15%
  • możliwość podładowywania (ograniczona ilość)
  • w standardzie system Aquamatik i kontroler WI-IQ
  • wydłużona gwarancja
  • zwiększona żywotność baterii min 1800 cykli
WYPOSAŻENIE

aquamaticHawker Aquamatic – system uzupełniania wody pozwalający napełnić poszczególne ogniwa przez podłączenie zbiornika. Nie trzeba dzięki niemu dolewać wody do każdego ogniwa z osobna. Korki z pływakami i zaworami zapewniają optymalny poziom napełniania uniemożliwiający przelanie elektrolitu. Podłączenie odbywa się przez szybkozłącze, które z chwilą odłączenia zamyka przepływ z obydwu stron.

blinkyWskaźnik poziomu elektrolitu – to małe urządzenie zamontowane na jednym (reprezentatywnym) ogniwie monitorujące poziom elektrolitu. Przez zmianę koloru świecenia (miganie) wskazuje właściwy moment, w którym absolutnie konieczne jest uzupełnienia wody. Dioda wskaźnika jest wyraźna ? widać ją z daleka. W ten sposób można zapobiec eksploatacji baterii przy zbyt niskim poziomie elektrolitu.

euwNapowietrzanie EUW (mieszanie elektrolitu) – jest to system cyrkulacji elektrolitu składający się z układu rurek, które przez króćce w narożnikach ogniw doprowadzają powietrze na spód ogniwa. Pompa membranowa w prostowniku tłoczy powietrze o niskim ciśnieniu powodując w ten sposób mieszanie elektrolitu. Dzięki temu proces ładowania jest bardziej optymalny – skraca czas ładowania (o około 1h), a także wydłuża żywotność baterii.

wi-iqKontroler Hawker WI-IQ – ten moduł oprócz zalet rejestracji danych i sygnalizacji np. niskiego poziomu elektrolitu czy zbyt wysokiej temperatury, przystosowany jest do bezprzewodowej komunikacji. Informacje o stanie akumulatora przesyłane są do komputera PC poprzez modem podłączony do portu USB. Analiza danych ułatwia diagnostykę oraz serwis baterii. Dzięki dostarczanemu oprogramowaniu można sporządzić analizy i raporty dla poszczególnych akumulatorów (grup), które to można wykorzystywać do optymalizacji pracy wózka.

ZAŁĄCZNIKI